Ahududum;

Bir tanem, şuan bu e mail geldiği için hafif bir şaşkınlık geçirdin hatta şuan şu satırları okurken yuvarlak o şeklini alan dudaklarının sadece bir tarafı hafifçe yukarı bükülüyor. Ahh evet biliyorumm, tanıyorum seni bebeğim. Sahi insanın kendini tanıması ne hoş=)Yaşın 22 olmak üzere. Pes etmedin ve istediğin bölümü kazanmak için 2 kere mezuna kaldın. Kazandın mı bebeğim, oldu mu şimdi? Olmuştur olmuştur, oğlak burcusun kızım sen, sen yapamayacaksın da kim yapacak? Olmadıysa da üzülme bee, ne olacak sanki. Senin o kara gözlerinden damla akacaksa sadece Allah için akmalı. Kendini bilen Rabbi’ni bilir denmiş ya hani sen kendini de Rabbi’ni de bildikten sonra kim durdurabilir seni. Hadi hadi şu dolan gözlerini sil bakayım, başardıysan bu sınavı tebrik ederim bebeğim, başaramadıysan da vardır bir hikmeti de sen anlamıyorsundur..
Sen ne yap şimdi biliyormusun,kalk o marifetli ellerinle bir güzel kahve yap ve neredeyse 1 yıl önce taşındığın gıcır evinin teresında iç. Ohh miss. Daha ne istiyorsun?
Gönlünde diyorum,var mı birileri? Şşşş sakın, sakın bebeğim. Evlenmeden birini sevme. Bu hayatta bir kuralın varsa o da bu ! Evlenip sev,o da seni sevsin. Umarım kalbi ilk kez benimle dolar…Tıpkı benimkisinde olacağı gibi..
Evet bu yazında hiç olmadı kadar kendi sınırlarını aştın ,hatta diyorsun ki şuan ben bu kadar kendini öven biri miydim? Hangi psikolojiyle yazdım bu yazıyı falan… Tamam söyleyeyim ,gece eski evde uzanıyorum ,hani şu yeni evi incelediğimiz günün gecesi, bilgisayar kucağımda, şarkı olarak da neredesin sen çalıyor. Dedim ki bende bir kerede mütevazi olma be.. Dedim işte…
Kuzum sev kendini, sev etrafındakileri , hep sev… Allah a emanet ol…

Geleceğe Not

Her hafta yeni bölümlerle yayın yapan podcast kanalı.