Sevgili gelecekteki ben,

Geleceğe Not > Yazılar > Geleceğe Notlar > Herkese Açık > Sevgili gelecekteki ben,

Sevgili gelecekteki ben,

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN:) 25 bitti tebrikler! Sana bunu 2 sonraki doğum gününde göndermek istedim çünkü doğum günleri, insanın tam da yaptıklarını, hayatını sorguladıkları ve gelecek her tavsiyeye kulak açtıkları bir gün oluyor. E bi de okulu bitirmiş veya bitirmek üzeresin diye düşünüyorum(umarım!) Sanırım tam da bu günde bana ihtiyacın var.
Umarım bu mektubu gönderdiğimde böyle bir mektup yazdığımı unutmuş olursun çünkü şok etkisi yaratmasını ve sana söyleyeceğim şeyleri dikkate almanı istiyorum. Hayatın şu sıralar nasıl? O kadar merak ediyorum ki, umarım her zaman düşündüğün ‘ben asla başıma fazla dramatik şeyler geleceğini düşünmüyorum’un aksine inanılmaz ilginç, güzel, heyecanlı, hatta belki dramatik şeyler yaşamışsındır. Umarım bana anlatabileceğin bir sürü güzel şey vardır. Çünkü ben, geçmişteki sen, senin bana o yaşadığın şeyleri heyecanlı heyecanlı anlatabilmen için bugünden sana mailin geleceği güne kadar elimden gelen her şeyi yapacağım ve sana söz veriyorum önüme çıkan hiçbir fırsatı kaçırmayacağım.
Şimdi sana bugünden o güne kadar yapmaya söz vereceğim şeyleri anlatacağım.Sende eline bi kalem kağıt al ve tik ve çarpı listesi yap. Eğer yarısından fazlasını yapmışsan BİNGO!
Sana son zamanlarda yaşadığım bi kaç şeyi anlatacağım, çünkü unutuyorsun, unutuyorum. Unuttuğun şeyler senin hayata olan neşeni, kahkahanı, hırsını, enerjini ve pozitifliğini baltalıyor. Biliyorsun normalde insanlar seni kahkahanla tanır. Ama farkettim ki eskisi kadar kahkaha atmıyorum, gülmüyorum, eğlenmiyorum. Kendime çizeceğim en önemli yol “Bunlar hayatının en güzel zamanları, tadını çıkar” olacak. Pozitifliğimi korumaya çalışacağım ve daha çok ,işte o gün gerçekten güzel bir gündü, dediğim günler biriktireceğim.
Okul. Evet canını sıkmak istemem ama okul. Okulla ilgili ne kadar çok hayalinin olduğunu biliyorsun. Umarım gerçekten buzdolabına astığın ve kafana kazıdığın okulla ilgili yapılması gerekenler listesinin büyük çoğunluğunu başarmışsındır. Çok merak ediyorum o çocuklara yardım projesini başarabildin mi? Kendine yardım edecek arkadaşlar bulabildin mi, öğretmenlerin sana yardımcı oldu mu? Eğer hiç yapmaya çalışmamışsan çok üzülürüm. O çocuklara yardım etmek zorundasın, eğer yapmadıysan tekrar dene! Ama eğer yapabildiysen, kötü hissettiğin zamanlarda bunu hatırla. Dünyayı değiştirebilme gücün var.
Peki okul hayatın nasıldı yeterince sosyalleştin mi, sakın bana okula gidip gelme ve arkadaşlarınla kahve içme sirkülasyonunda bi hayatın olduğunu söyleme. Başarılı biri olduğunu varsayıyorum ve bekiyorum.
Sana bişey daha hatırlatayım. Üniversite sınavına hazırlanırken en büyük hayalin afrikaya gitmene ve oradaki insanlara yardım edebilmene imkan sağlayacak bir meslek seçmekti. Çocukken hediye edilen ünlü fotoğrafların olduğu duvar takviminde gördüğün akbaba ve afrikalı çocuk fotoğrafından beri bunu istiyorsun. Ve geçen gün biri sana bunu sordu. Biz üniversiteye hazırlanırken sen afrikalı insanlara yardım etmek amacındaydın değil mi? Ve sana bişey itiraf edeyim, unutmuştum. Çok utanıyorum ama evet. Sen sakın unutma tamam mı? Ben bu 2 yıla yakın zaman içinde bunu gerçekleştirmiş olmaya çabalayacağım. Ama eğer olmamışsa asla geç değil.
Bir başka konu, kaç dil öğrendin? Sakın bana aynı kaldığını söyleme. Eğer aynıysa saatin kaç olduğu umrumda değil kalk ve bir dil öğrenmeye başla.
Ee biraz da dedikodu. Hayatında biri var mı? Yakışıklı mı? Kaç yaşında neler yapıyor? Eğer hayatında biri varsa asla kendinden taviz vermemeyi ve bencil olmamayı dengelemenin bi yolunu bulmuşsundur umarım. Mutsuz olduğun hiçbir şey yapma. Haketmediğin durumlara kendini sokma. Neyin teselli cümlesini olduğunu bilirsin, sakın kötü bir durumda kendine teselli cümleleri bularak tıkılıp kalma. Kimse vazgeçilmez değildir. Aşık olunca gözü kör bi insan olduğundan bunları söylemek zorundayım. Gözünü aç. Onu seviyor musun ve en önemli sana hakettiğin şekilde davranıyor mu? Davranmıyorsa bahane bulma ve ona tekmeyi bas! En iyisini hakediyorsun. Eğer gerçekten doğru birisiyse, sakın bunu mahvedecek aptalca davranışlarda bulunma çünkü doğru insanı bulabilmek en zoru. Eğer sevgilin yoksa e çüş! Daha yeni 26 yaşına girdin git ve birileriyle tanış.
Önemli bir şey daha, mutsuz eden insanları hayatında tutma. Hayat akıp giderken kimseye tahammül etmek zorunda değilsin.
Ailene gelirsek, sakın onları ihmal etme. Anneni her gün arıyorsun değil mi?
Aaa bu arada unutmadan, etsy dükkan açtın mı ya da resimlerini satabilmenin bir yolunu bulabildin mi çok merak ediyorum resim yapıyorsun değil mi??
O kadar çok tavsiye yazdım ki muhtemelen geçmişteki senin aşırı sıkıcı biri olduğunu düşünüyorsun. Şu an evde 3 kedi var ve çok mutluyum. Şey, sarı oğlan tuvaletini yaptı gerçi ceset mi yemiş allahım bu nasıl bir koku onu saymazsak.Kızın mutlu, oyun istiyor gerçi ve kalkmaya üşeniyorum. Küstü galiba sen üşünme kızını ihtimal etme. Minik de tıkır tıkır oynuyor. Sınavlar iyi gidiyor gibi gelecek dönem çok daha iyi oldurmayı düşünüyorum. Seneye de kulübü ve yardım projesini, yaza da dili ve afrikayı yapmayı planlıyorum. Yaz okulu da var. Of çok hayal var çok. Eğer okulu bitirdiysen Yüksek Lisansa başvurmak üzeresindir heralde. Benim tercihim Columbia, Nyu 2.sırada, California da olur. Ama önce güzel bir tatil yap!
Sevgili gelecekteki ben,
Umarım bu mektubu aldığımda bir sürü şey başarmış olursun, enerjiyle dolusundur. Sakın hiçbir şeyin sen üzmesine izin verme. Bunlar hayatının en güzel zamanları, tadını çıkar 🙂
Hoşçakal
Geçmişteki sen

Geleceğe Not

Her hafta yeni bölümlerle yayın yapan podcast kanalı.