Sevgili 5 yıl sonraki

Geleceğe Not > Yazılar > Geleceğe Notlar > Herkese Açık > Sevgili 5 yıl sonraki

Sevgili 5 yıl sonraki

16.03.2019 tarihinde bu satırları okuyacak olan sevgili Sjackson. Napıyon lan ker***ci?

Şaka bir yanada abimsin büyüğümsün. Sana yazdığım bu mektubun konusuna gelecek olursak, hatırlarsın bundan tam 5 yıl önce bu saatlerde hayatını sıfırlama kararı almıştın. Tuval senin, boya senin, kalem senin, fırça senin, hayat senin, yaşamın senin…demiştin ve istediğin gibi yaratarak hayatının resmini çizmeye başlamıştın. Umarım içinde olmak istediğin ve deneyimlemek istediğin hayatını en güzel şekilde çizmişsindir. Unutma! 16.03.2014 tarihinde yani sen 25 yaşındayken ”5 yıl önceki sen’e” mektup yazmıştın. O mektupta ne yazıyordu hatırlıyor musun? 20 yaşındayken ”25’ine gelmeden yapılacaklar listenin” %90’ını gerçeğe dönüştürmüştün. İşte ne zaman umudun tükense, hayalinin peşinden koştuğunda yorulduğunu hissedersen bu satırları hatırla. Sen 25 yaşındayken o saniyeye kadar uçmak, kaçmak, görünmez olmak gibi dünyevi istekler dışında her ne isteğin, duan, arzun, dileğin ve hayalin olduysa yeri ve zamanı geldiğinde gerçeğe dönüşmüştü.

Biliyorum şimdiki oturduğum evin çokta uzağında olmayan lüks dublex evlerde yaşamını devam ettiriyorsun. Aslında şimdi hemen kalkıp sana misafirliğe gelip bir çayını içmek isterdim ama Inception içinde ki Dejavu gibiyiz. Ha birde umarım 2019 yılında hâlâ çay kültürü devam ediyordur.

O çok istediğin mavi BMW 3.20 ie arabaya sahipsindir sen şimdi ama 5 yıl sonraya o arabanın modası geçip şimdiki Hacı Murat’tan hallice olmasından korkuyorum. Olsun sonuçta BMW’ye sahip misin? Sahipsin bitti.

Ha bu arada duydum ki yengede erik gibiymiş kütür kütür. Şaka lan şaka kızma hemen. Benim evleneceğim kadın tasvirini yaratırken asker marşı gibi hep aynı nakaratı tekrarlıyordun. Orijinal sarışın olsun, benim yaşlarımda olsun, renkli gözlü olsun, yüksek özgüvene sahip olsun, hayatın tadını birlikte çıkaracağımız, birlikte eğleneceğimiz, saatlerce sıkılmadan muhabbet edeceğimiz, her gün yataktan kalktığımda aklıma gelen ilk kişi olan ve olması gerektiği için değil olmasını istediğim için telefonda saatlerce konuştuğum ve en önemlisi de sen çok üşengeç adam olduğun için ”evleneceğin kadın testi” olan iş çıkışı birlikte Konak Kemeraltı’na gittiğinizde hiç erinmeyip benim ne işim var bu kızla burada demeyeceğin kızla evlenmişsin. Sevgilinle çok istediğin gibi bilgisayarda aşk albümleri şeklinde binlerce resmin var

Bu söyleyeceğimi yenge duymasında eski şirketinde ki ”çakılacaklar listesindeki” 3 fıstık hatunu da götürdüğün için seni ayrıca tebrik ediyorum. Eşini üzme. Arada çapkınlık yaptın ama bu işler evlendiğin gün bitti unutma. Şunu da hatırlatayım çocuğum erkek olursa adını Dalyan Manas, kız olursa da ismini anası karar versin demiştin ve not düşmüştün kızımın göbek adını da Cansın koyacağım diye. Dalyan’ı benim içinde öp.

Adına destanlar yazdığın, her hücrenle istediğin gerçeğe dönüştü değil mi? Bilgisayarında ki resim albümlerinde ”önce Türkiye turu yapacağım” dediğin için Eskişehir’den Ankara’ya, Doğu Anadolu’dan Karadeniz’e her yeri gezdin. Çok istediğin Kapadokya’da balon turunu yaptın ve sana güzel bir haber vereyim. Fethiye’de memleketinde Babadağ’dan paraşütle atlama olayını 2014 yazında gerçeğe dönüştürdün. Bu paraşütle atlayışın resimleri senin bilgisayrında da duruyor. Netten porno izleyeceğine aç şu fotoğrafları da o güzel günleri tekrar hatırla ve yad et. Bilgisayarında ”Sjackson Rusya’da”, ”Sjackson İngiltere’de, Bulgaristan’da, Almanya’da, Brezilya’da, Arjantin’de, İtalya’da, Ukrayna’da, ABD’de, İsveç’te, Fransa’da, İspanya’da” albümlerinde 1000 lerce resimlerden onlarcasını facebook’a yükledin. Sevgilinle gitmek için özel ant içtiğin ”New York’ta Aşk” adlı albümüne hâlâ özel saygı duyuyorsun ve saygı duyuyorum.

Mektubu yavaş yavaş toparlamam gerekirse ”30’una gelmeden yapılacaklar liste”ni gerçeğe dönüştürdüğün için, o lüks evde yaşadığın için, dolabında birbirinden şık, kaliteli, fit ve 10 farklı renge sahip takım elbise bulunduğu için, onlarca ülkeyi gezdiğin için ve kapında BMW’en olduğu için mutluyum ve bu değirmenin suyu nereden geliyor diye sormuyorum farkındaysan. Çünkü biliyorum hayatın belli bir plana göre gittiği için ve hayalini kurduğun ve istediğin dilekler yeri ve zamanı geldiğinde belli bir sisteme göre gerçeğe dönüştüğü için sende o çok istediğin işinde çalışıyorsun. Sadece şundan emin değilim ”ben bir gün bu ilçenin belediye başkanı olacağım” demiştin ama sadece o isteğini gerçeğe dönüştürebildin mi bilgim yok.

Son notlar, Fethiye’de denize sıfır 5 tane daireni de apart olarak kullanıyorsundur ve sen o köşedeki dublex’e sahipsindir umuyorum.
-Samsung Note-2 telefonunla çok güzel vakitler geçirdin ve ondan sonraki telefonun iPhone 5s Gold oldu. 2019 yılında artık kulağa ve ele yerleştirilen chiple konuşulduğu için dünyada artık iPhone mu Samsung mu kavgası olmuyordur değil mi?
-Sevgilinle mutlusundur, ayda 1 en şık restauranta gittiğin için, konserlere gittiğin için, dans kursuna devam ettiğin için ve hayatın tadını çıkarıp tıpkı şimdi olduğu gibi her anın bol neşe mutluluk ve bol kahkaha ile geçtiği için mutluyum.

Hadi kendine iyi bak. Gömdüm.

Geleceğe Not

Her hafta yeni bölümlerle yayın yapan podcast kanalı.